Taas on enne valimisi kõlama hakanud väited, et väikeste parteide poolt pole mõtet hääletada, kuna nii võib oma hääle kaotada. Hääle võid Sa kaotada, kui lähed talvel õue ja salli kaela ei pane. See on tühi jutt, mida levitavad riigiparteid, mängides inimeste soovile olla võitjatega samas paadis ning tõrjudes sellega uusi algatusi. Hääle-kaotamise-hirmu levitamise ainukeseks eesmärgiks on vanade parteide soov oma võimu mitte vähendada ning jätkata samasuguse poliitika ja poliitkultuuriga.

Riigikogu valimised pole võitja äraarvamise mäng.

Sinu hääl võib tõesti raisku minna, kui sa hääletad erakonna või inimese poolt, kes on sulle juba korduvalt valimistel valetanud. Nagu riigiparteid teinud on, kopeerides oma valimislubadusi valimistest valimistesse, kirjutades programmi lubadusi, mida ei kavatsegi täitma hakata. Sinu maailmavaatega vastuolus olevale erakonnale hääle andmine mitte ainult ei raiska su häält, vaid töötab vastu sinu huvidele.

Riigikogu valimised pole võitja äraarvamise mäng

Sinu hääl võib tõesti raisku minna, kui sa hääletad erakonna või inimese poolt, kes on sulle juba korduvalt valimistel valetanud nagu riigiparteid teinud on, kopeerides oma valimislubadusi valimistest valimistesse, kirjutades programmi lubadusi, mida ei kavatsegi täitma hakata. http://bit.ly/valisydamega #riigikoguvalimised #valimised #eesti

Posted by Elurikkuse Erakond on Pühapäev, 24. veebruar 2019

 

Kui sa aga hääletad oma südametunnistuse, tõekspidamiste ja mõistuse järgi, siis ei saa Sa oma häält kaotada. Valimine tähendab enese määratlemist, oma väärtuste teadvustamist ja lõpuks meelepäraste väärtuste valimist. Vaatamata valimistulemusele annad Sa sellega millelegi enda jaoks olulisele hoogu juurde. Kui Sinu jaoks tähtsad teemad saavad vähe hääli, siis nad ka poliitikatesse ei jõua. Erakondade väärtuste hindamisel ei saa lähtuda mitte sõnadest vaid ikka ja ainult tegudest. Loeb üksnes see, mida erakond või inimene on seni teinud. Tegu on tõde.

Seetõttu, valikut tehes mõtle endale, millise maailma kujundamisele sa kaasa aidata soovid, häälega toetad oma maailmavaadet ja selliselt tehes oled Sina riigikogu valimiste võitja.

Jaga seda elurikkust ka teistega!