ÜLO MÄNGEL

ÜLO MÄNGEL

Ettevõtja

Miks ma kandideerin?

Majandus- ja loodusinimesena olen pikalt jälginud meie ümber toimuvat ja tunnen, et nii enam edasi ei saa. Aeg surub peale ja ühiskond vajab muutust. Et elukeskkond oleks inimväärne, lahendused nutikad ja puhas õhk ning loodusrikkused säiliks nii linnas kui maal. Kahe poja isana tean, et seda on vaja mitte ainult praegusele, vaid ka tulevastele põlvedele.

Arutult raiutavad metsad, mõttetult ahju aetav põlevkivi ja selge majandusliku põhjenduseta arendatavad suurprojektid on vaid mõned kurvad näited hetkel toimuvast. Usun, et enne kui hilja, on viimane aeg midagi ette võtta. Samas tunnen, et olen selle heaks valmis oma panuse andma.

Mida teha?

Leian, et loodus tuleb vabastada majanduse surve alt. Majandusteadust õppinud inimese ja väikeettevõtjana saan aru, et pideva majanduskasvu püha graali kõrval on ka teisi võimalikke lähenemisi meie kõigi heaolu parandamiseks.

On selge, et kui me neid alternatiivseid viise ei kasuta, siis lõpeb see kasv ühel hetkel niikuinii. Kardetavasti varem kui me arvatagi oskame ja põhjustel, mida meist keegi kuulda ei taha. Üha sagenevad kliimakatastroofid ei jäta siinkohal palju ruumi teisitimõtlemiseks.

Olen veendunud, et on olemas ka parem tee, mis viib looduse säilimise ja majanduse kestliku edenemise omavahel tasakaalu nii, et üks ei toimuks teise arvelt, vaid mõlemad toetavad parimal viisil teineteist.

Inimesed ei ole täna veel tehniliselt valmis teistele planeetidele kolima, seega on siinne keskkond ainuke, mis meil on ning meil tuleb selle heaoluga tegeleda parimal võimalikul moel.

Kuidas seda saavutada?

Tänapäeva tehniline tase võimaldab siiski midagi palju olulisemat – otsedemokraatiat. Saame otsustada asju koos, valitud esindajate asemel. Niiviisi loeb jälle meie kõigi hääl, igas küsimuses, mida praegu otsustavad vaid meie esindajad meie eest. Ühtlasi saame taas olla kogu maailmale ka e-eeskujuks ning Eesti kui nutiriigi mainele tuleb see ainult kasuks.

Asi vajab vaid poliitilist otsust ja aega juurutamiseks. Tehnilised vahendid selleks on olemas ja Elurikkuse Erakonna asjade otsustamisel praktilises kasutuses juba täna. Üleminek võtab aega, aga kõik algab alati otsusest ja esimesest sammust. On aeg need ära teha!

Poliitiliste otsustega muudame samal ajal oma tuleviku paremaks, selleks:

  • tegeleme vastandamise asemel pärisprobleemidega;
  • lõpetame põlevkivi keskkonda saastava põletamise ja meie seene- ja marjametsade arutu lageraide;
  • lõpetame Rail Balticu kui selgusetu ja usutava majandusliku põhjenduseta projekti arendamise;
  • juurutame inimsõbralikult lihtsa maksusüsteemi;
  • hoolitseme elu jätkuvuse eest maal;
  • toetame kõiki mõistlikke otsuseid, mille eesmärgiks on meie elu rikkust edendada.

Mis juhul ja miks peaksid valima just mind?

Siis, kui tahad samuti seista kõige eelöeldu eest.

Sest sinu hääl loeb jälle!

Ülo Mängel

Sündinud 18.12.1967 Pärnus. Olen abielus ja mul on kaks täiskasvanud poega. Põhja-Tallinnas olen elanud juba üle 20 aasta.

Tartu Ülikoolis omandasin ärijuhtimise bakalaureuse ning hiljem ka finantsjuhtimise magistrikraadi. Hetkel omandan veinikaubanduse alast haridust Londonis WSET koolis.

Olen pikaajalise ettevõtluskogemusega marketingi- ja ärijuht ning töötanud juhtivatel ametikohtadel nii era- kui avalikus sektoris. Praegusel hetkel olen põhikohaga raamatupidamis- ja äriteenuseid pakkuva firma omanik ja tegevjuht. Tegelen ettevõtte igapäevase ja strateegilise juhtimisega ning nõustan kliente finants- ja äriküsimustes.

Vabal ajal meeldib mulle lugeda ja olla kursis ühiskonnas toimuvaga. Meeldib ka reisida, metsas jalutada ning seeni-marju korjata. Õpin keeli ja tegelen hobi korras aianduse ja toalillekasvatusega.

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee