666 ÜLLE KAUKSI

666 ÜLLE KAUKSI

Kirjanik, ajakirjanik

Miks?

Lõuna Eesti kultuuri renessansi nimel tegutsenuna olen alati silmas pidanud paremat, inimese järgi tehtud maailma, mis oleks säästev, jätkusuutlik, hooliv, elurikkusest ja mitmekesisusest tulvil.

Ühinesin Elurikkuse Erakonnaga sellepärast, et see erakond kannab mulle olulisi väärtusi. See erakond kaitseb looduse kogu liigirikkust, kaitseb elukeskkonda, aitab meie maa põliselanike kultuuri jätkusuutlikuna hoida. Olen kogu elu pühendanud lõunaeesti kultuuri edasikestmisele ja praegu mures, et tänapäeva maailma suundumused hävitavad meie metsa ja maa, teevad võimatuks oma maal elamise oma tõekspidamiste ja kommete järgi.

 

Kuidas?

Valituks saades seisan selle eest, et meie lastele jääks elamiskõlblik, puhas, metsane, joodava veega ja liigirikas maa. Tegelen sellega, et parandada riigi ja ligemeste suhtumist hooleta laste ja armastuseta noorte suhtes. Kapitalismi rattasse tikkumine on teinud perekonna nõrgaks, lõhkunud inimeste omavahelisi sidemeid, teinud inimesed pidetuks.

 

Kes?

Olen kirjanik ja ajakirjanik. Sündinud Võrumaal Rõuge kihelkonnas, õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjanikuks, töötanud 13 aastat Hõimurahvastega kultuurivahetusele pühendunud organisatsiooni Fenno-Ugria Tartu osakonna sekretäri ja juhatajana. Olnud Võru Raadio direktor, ajalehe Setomaa toimetaja. Vabakutselise kirjanikuna olen avaldanud 30 raamatut, ilukirjandust, kogumikke, seto ja võro aabitsate üks koostajatest.

Setomaal tegutsen ka giidina, et tutvustada seto-võro-soomeugri kultuuri huvilistele. Hobiks on veel puugravüüridega trükkimine ja muu pärimuslik käsitöö. Olen 6 lapse ema ja 5 lapselapse vanaema.

 

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee
Kontakt
Meediale