ESINUMBER VALIMISRINGKONNAS NR 4 – hARJU- JA RAPLAMAA

622 ARTUR TALVIK

622 ARTUR TALVIK

Kogukonnaaktivist, vabatahtlik merepäästja ja filmitegija

Olen  50+, 4 lapse ja 2 kasvatuslapse isa, kogukonnaaktivist, vabatahtlik merepäästja ja filmitegija. 2015 aastal otsustasin, et tahan kaasa rääkida, millise Eesti oma lastele jätame. Kandideerisin parteituna Riigikokku ja kuulusin EVA fraktsiooni. Võitlesin riigivarastega ja õppisin palju. 4 aasta jooksul veendusin, et Riigikogu muutub juhul kui sinna valitakse inimesed, kes on vastutusvõimelised, ei mõtle parteikeskselt, kes suudavad koostööd teha, kes seavad riiklikud huvid kõrgemale isiklikest, kes annavad suurema otsustusõiguse kogukondadele ja kes arvestavad kiiresti muutuva maailmaga. Tahan, et Eesti oleks õnnelike inimeste riik, kus laastav majandus vahetub loodust taastavaga ja sellest võidab iga Eestimaa inimene. Tahan tuua tagasi inimeste usu sellesse, et saame oma elu muuta, saame ühiselt otsustada. Poliitika peab olema meie endi tehtud, nutikalt ja loodusega kooskõlas.  Tahan lihtsat ja tõhusat riiki, kus iga inimese hääl loeb. Kutsun teid valima parteisõdurite asemel inimesi Elurikkuse Erakonnast. Me pole tavaline partei. Me tegutseme inimeste moodi. Me tegutseme nutikalt. Vali meid!

MINU ARUANNE JA LUBADUSED:

  •  Õppisin riigikogus, et parteid ei esinda inimeste, vaid väikeste huvigruppide seisukohti. Võim ja raha on liiga kitsa ringi käes ja Eesti inimeste häid mõtteid lihtsalt ei kuulata. MIDA TAHAN MUUTA? Enamik meie elu puudutavaid otsuseid tuleb teha hoopis teises kohas – kohalikul tasandil ja kogukondades. Riigikogu tähtsust ja suurust peab vähendama, jättes sinna vaid otsused riigikaitse, teaduse, kõrghariduse ja meditsiini  üle. KUIDAS? ERE muudab seaduseid nii, et õigused ja vastustus, koos rahaga, suunduksid kogukondade juurde.
  • Olen neli aastat näinud, kuidas head mõtted ei saa kunagi seaduseks, sest partei huvid ei ole kogu rahva huvid ja partei saadikul polegi sõnaõigust. Ta lihtsalt ei tohi midagi ise otsustada, otsus tuleb isegi Riigikogus ülevalt: saadik on kummitempel.  MIDA TAHAN MUUTA? ERE muudab seaduseid nii, et parteide tähtsus väheneks. Rahvas saab valida riigikogusse julgeid ja arukaid isikuid, kel oleks nende hääl ning ka vastutus ja kohustus arvestada rahva tahet. KUIDAS? Kõik inimesed peavad saama sõna ja peavad saama osaleda oma arvamusega kõikides olulistes küsimustes- ERE seadustab rahvahääletuse.
  • Nelja aastaga sain näha, et võimul püsimine annab nii palju hüvesid ja isiklikku kasu, et võimulolija unustab Eesti inimeste päriselu ära. MIDA MUUTA TAHAN? Tahan juurutada Toompeal sellise poliitilise kultuuri, mis mõistab, et inimesed peavad saama oma elu üle koos otsustada, neid tuleb päriselt kaasata. Vale otsuse või omakasu peale läinud saadik tuleb saada tagasi kutsuda. KUIDAS? Olen ise neli aastat juhindunud uue poliitilise kultuuri reeglitest ja ütlen: saab küll. Selleks on vaja muuta seaduseid. VEELKORD KUIDAS?  Kui tahate, et ausaid, Eesti kestmise pärast tegutsevaid inimesi oleks Riigikogus rohkem, peab meid olema Riigikogus kolmandik. Vali neid keda päriselt usaldad, ära vali lubadusi!
  • Olen nelja aastaga Riigikogus näinud, et maksutõusud ja langused ei tähenda midagi. Lubadused ei tähendagi midagi, sest võimulepürgiv poliitik on väga küüniline. MIDA MA MUUTA TAHAN? Kui neid, kes väärtustavad puhtas looduskeskkonnas nutikalt elamist, väärindavat sinimajandust, on rohkem kui kolmanik, teeme suure pöörde. KUIDAS? ERE muudab tänase allhankemaa seadusruumi, avades võimalused sinise majanduse tulekus.

MIDA MA LUBAN? Ma ei luba ei raha ega hüvesid, ma ei luba rikkust ega tervist. LUBAN, ET  inimesed saavad elus olulistes asjades rohkem kaasa rääkida, mis teeb inimesed õnnelikumaks, väärikamaks ja toimetulevamaks. SEISAN ÕNNELIKU EESTI EEST kogu oma jõu ja oskustega. Minu moodi mõtlevaid inimesi on Elurikkuse Erakonnas palju ja me teeme koos Eesti riigiks KUS ON HEA ELADA.

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee