03.01.2019

Tallinn

Elurikkuse Erakond paneb Rail Balticu projekti rahvahääletusele.

03.01.2019, algusega kell 11.00 kutsub Elurikkuse Erakond (ERE) teid osalema pressikonverentsil, mis toimub Balti Jaama Turu II korrusel. Sündmuse käigus räägime lahti idee Rail Balticu projekti rahavahääletusest ning avalikustame ERE edasised plaanid ja valimiskampaania. Pressikonverentsi annavad Elurikkuse Erakonna algatajad Artur Talvik, Mihkel Kangur, Heli Piisang, Lauri Tõnspoeg, Piret Räni ja Rainer Kuuba. 

Elurikkuse Erakond on loodud olulisena seisma selle eest, et anda otsustusõigus riigis kõigile vastutustundlikele inimestele. Aastaid on kütnud kirgi näiteks Rail Balticu projekt, mille ümber on palju segadust ja häma, mille puhul küsimusi on rohkem kui vastuseid. Seetõttu teeb ERE digitaalplatvormil Citizen OS ära selle, mida riik oleks pidanud juba ammu tegema. Me küsime inimestelt, kuidas nad suhtuvad hetkel kavandatavasse trassi ja/või kuidas suhtuksid alternatiivsesse trassi mõne olemasoleva raudtee koridoris. Ja kas meie kogukondi ning looduskeskkonda sedavõrd palju mõjutavate projekide üle peaks rahvas ise otsustama või mitte.

“Esindusdemokraatia Eestis on läinud hallitama ja kuigi kõigil suurematel parteidel on täna juba järgmise põlvkonna juhid, kinnistatakse võim aina rohkem ühe väikese pundi kätte, kes tagatubades otsuseid teeb. Meil on vaja leida uued võimalused ja viisid selleks, et Eesti Vabariik oleks võimalikult õhuke, et otsuseid tehtaks võimalikult madalal, et otsuste tegemisse oleksid kaasatud kogukonnad ja laiemalt kogu rahvas,” sõnas Artur Talvik.

“Elurikkuse erakonnal on see lahendus olemas ja kõik saavad oma ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil seal turvaliselt hääletada. Misiganes otsused rahvas teeb, siis ERE läheb viib need ka Riigikogu kaudu ellu. Moodsal ajal ei ole vaja anda ühele parteile neljaks aastaks häält, kui sa oled nende poolt vaid ühes põhiküsimuses, aga paljudes teistes küsimustes annaksid hääle mõnele teisele või kolmandale erakonnale. Üritades teineteisest eristuda, kihutavad parteid inimesi teise partei vastu üles, mis tekitab lõhestumist rahva seas pea igas küsimuses. Kui me koos suudame argumenteeritult asju arutada ja otsuseid langetada, siis seeläbi saame ka ühtsemaks rahvana ning teeme selle riigi korda,” kinnitas Talvik.

“Veel pole hilja rahva käest küsida, kust kohast peaks toimima kaasaegne raudteeühendus Euroopaga. Kuna kohus ei saa poliitiliste otsuste osas seisukohta võtta, peab seda projekti hindama ja otsustama rahvas,” ütles ERE asutajaliige vanemteadur Mihkel Kangur.

Elurikkuse Erakonna tänasel pressikonverentsil puudutame lisaks Rail Balticu teemale veel mõndagi Eesti jaoks olulist küsimust ning tutvustame meie erakonna ühist visiooni Eestist kui mahedast nutiriigist.

Kohtumiseni juba täna, 3.jaanuaril, kell 11.00 Balti Jaama Turu hoone II korrusel asuvas ’demo köögis’, mis paikneb “Humalakoda” pub&restorani juures.

Rahvahääletuse sisuga on võimalik tutvuda siin: https://elurikkuseerakond.ee/rail-baltic-rahvahaaletus/

Pressikonverentsi otseülekannet saab vaadata SIIT.

Lisainfo Lauri Tõnspoeg +3725121281

www.erekond.ee

ERE asutajaliige vanemteadur Mihkel Kangur

 

ERE asutajaliige Artur Talvik

Jaga seda elurikkust ka teistega!