22.04.2019

Rõuge vald

Elurikkuse Erakond avab bürokraatiaohvrite memoriaali

Elurikkuse Erakond (ERE) esitleb 23. aprillil kell 16 superministeeriumi ees oma Euroopa Parlamendi valimiste programmi. Ainulaadse etenduse kaudu tutvustavad ERE programmi kandidaadid Artur Talvik, Mihkel Kangur ja Lauri Tõnspoeg.

ERE Euroopa Parlamendi valimiste esinumber Artur Talvik ütleb, et Eestis vohavat eurobürokraatiat tuleb jõuliselt õhemaks lihvida. „Euroopa Liit koormab Eestit tohutute direktiivide ja muude regulatsioonidega, mis on tegelikult soovituslikud, aga teatud osa eesti ametnikest tõlgendab neid kohustuslikena. Kurb on vaadata, kuidas nii mõnestki eurotoetuse taotlejast on pisieksimuste tõttu tehtud kriminaal. Samal ajal on mõned isikud süstemaatiliselt ärmatades oma heaolu süüdimatult suurendanud,“ räägib Talvik.

Ühtlasi avab ERE superministeeriumi ees bürokraatiaohvrite memoriaali, mille eesmärk on luua paik, kus inimesed saavad jagada oma kogemusi kõige absurdsema ja tähenärijalikuma bürokraatiaga. „Avalikustamine on kõige tõhusam viis ametnike pahatahtliku käitumise taltsutamiseks,“ on Talvik veendunud.

 

Jaga seda elurikkust ka teistega!