630 MARIKA JAHILO

630 MARIKA JAHILO

Turundusspetsialist

Olen sündinud 1963. aastal, elanud ja töötanud erinevates Euroopa riikides. Õppinud Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse erialal. Tegutsenud ettevõtjana ning töötanud rahvusvahelises meediakontsernis keskastmejuhina. Üle kümne aasta olen aidanud kaasa Eesti esindamisele rahvusvahelises suhtlemises. Selles töös puutusin tihedalt kokku Eesti maineprobleemide ja kasutamata turundusvõimalustega. Kasvatanud koos abikaasaga üles neli last.

Miks?

Tahan, et aastaks 2024 oleks Eesti tänasest veidi moodsam õnnelike inimeste riik!

Vabariigi Presidendi jõulukaardil seisis kena mõte: oleme esimene põlvkond, kes teab, et hävitame oma planeeti ja viimane, kes saab midagi ette võtta. Jagan seda mõtet.

Kuidas?

Tahan seista eelkõige noorte, laste ja vanema põlvkonna eest. Millenniumipõlvkonnal on teistsugused väärtused. Nemad ei taha vaadata keskkonnaprobleemidele ja  kliimamuutustele läbi roosade prillide. Kuigi Eesti lapsed on maailma tipus PISA testide tulemuste poolest, siis ometi on nad ühed õnnetumad Euroopas. See ei peaks  nii olema.

Tahan, et vanem põlvkond tunneks end võimalikult täisväärtusliku osana ühiskonnast ja saaks panustada vastavalt oma võimetele. Heaks näiteks on “terve vananemise” kontseptsioon, mis on edukalt kasutuses Hollandis. Eri põlvkonnad võiksid omavahel tihedamini läbi käia, jagades omavahelist energiat ja elutarkust. Hollandis on hooldekodusid, kus tudengid saavad tasuta toa tingimusel, et suhtlevad eakate elanikega paar tundi nädalas.

Julgustan vabatahtlikkuse põhimõtete levimist kogu ühiskonnas.

Ettevõtjana tean, mida tähendab püsiva käibe tekitamine ja tööjõukulude osakaal kogukuludes, sestap on oluline käivitada väikettevõtjate jaoks turgutavaid meetmeid.  Heaks näiteks on USAst alguse saanud väikepoodide müügipäeva idee:     
https://en.wikipedia.org/wiki/Small_Business_Saturday.

Kontakt: marika.jahilo@gmail.com; tel:53456798

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee