Soovime arendada Eesti kogu maailmale eeskujuks olevaks, originaalseid ja hädavajalikke kõrgtehnoloogilisi  lahendusi välja töötavaks, rakendavaks ning teistelegi pakkuvaks ainulaadseks öko-digiriigiks.

Kõik ühiskondlikud tegevused peavad tagama, et meie elu- ja looduskeskkonna seisukord oleks nende sekkumise järel parem kui enne. Eelistame eluslooduse liigirikkuse säilitamisele üles ehitatud elu- ja majandustegevust “sinimajanduse”, ringmajanduse ning sotsiaalse ja/või elustiiliettevõtluse vormides.

Soodustame teadusmahuka ja innovatsioonile toetuva „uue majanduse“ arengut. Ühendades kõrge teadusarenduspanuse ning innovatiivsed loovlahendused saab luua keskkonnasäästlikke ja samas tõhusaid uusi tehnoloogiaid ning inimeste elu parandavaid lahendusi. Hariduse, teaduse, kultuuri ja ettevõtluse rahastamine ning lõimimine on investeerimine tulevikku.

Paavo Eliste, jätkusuutliku arengu ekspert, kes Maailmapanga töötajana pakub oma teadmisi ja kogemusi erinevates riikides üle maailma, on Elurikkuse Erakonna majandusprogrammi võtmekohtadena esitanud alljärgnevad teemagrupid.

EESTI ARENGU ALTERNATIIVNE HINDAMINE. Jätkusuutlikkuse näitajad
pdf

The World Development Report (WDR) 2019: The Changing Nature of Work

THE HIDDEN LINK BETWEEN FARM ANTIBIOTICS AND HUMAN ILLNESS

Sinimajanduse mõistmiseks soovitame lugeda raamatut:

Gunter Pauli.
Sinine majandus 3.0. Kasumlikud ärimudelid, mis taastavad planeeti

Ringmajandus
Mis on ringmajandus?

Ringmajandus on uus internet


 
LIITU MEIEGA

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee