614 MADIS MARK

614 MADIS MARK

IT spetsialist, autor

Miks?

Otsustasin liituda Elurikkuse Erakonnaga, sest see on siiani ainus erakond, mis on minu väärtustega tõeliselt resoneerunud. Ma pole varem poliitikaga tegelenud, kuid minu eeliseks on avatud süda, usk inimkonda ja suur tahe anda endast kõik, mida olen elu jooksul suuteline andma. Riigikokku kandideerimine on super võimalus jagada inspireerivat sõnumit, et kõik on võimalik.

Mida?

Kõige rohkem soovin ma Eestis näha koostööd ja ausust. Igasugused poliitikamängud ja vastandumised on oma aja ära elanud. Nüüd on aeg, kui inimesed otsustavad kollektiivselt, et aeg on heita üleliigsed sildid ja maskid, ning tegutseda meie ühise tuleviku nimel.

See tähendab ka majandussüsteemi radikaalset muutumist. Praegu tellib muusika see, kellel on raha, kuid prioriteetideks peavad olema hoopis tervis, puhas keskkond, harmooniline biosfäär, tõde ja inimese sisemine areng. Selleks peavad kõik üksused toetama kogu tervikpilti, mis teenib inimest ja loodust parimal võimalikul moel. Praegune majandussüsteem seda paraku ei toeta, kuna majandus kasvab peamiselt probleemide toel (seepärast pole ka meditsiinis algpõhjuste likvideerimine prioriteet), kuid sedasi jätkates ei jätku inimkonnal eksisteerimiseks enam palju aega.

Kuidas?

Isiklikult suudan kõige rohkem panustada ilmselt hariduse valdkonnas, sest olen 10 aastat enesearenguga tegelenud ning leidnud endas väe, et igas olukorras õnnelik olla. Isegi kui mul on füüsiline puue. Olen veendunud, et inimene on kõikvõimas. Minu suurim soov on see, et lapsed teaksid seda juba varakult. Haridus peab õppeainete asemel keskenduma inimese arengule, sest sellest algab kõik peale. Teadlikkus iseendast, oskus ennast juhtida ja tulla toime erinevate elu väljakutsetega, teadmised nii iseenda kui lähedaste õnne loomiseks – mõned oluliseimad näited sellest, mida on lastele vaja õpetada.

Sellega olen algust teinud oma kogemusloo jutustamisega: “Kuidas sai kiusatavast ratastoolipoisist enesekindel laulja-looja?”. See on noori kooliõpilasi südamest liigutanud, mis on mulle näidanud, kui vajalik on tegeleda eluliste küsimustega. Mis kõik saab olla võimalik, kui noor inimene armastab ennast ja usub iseenda võimetesse, ning otsustab elada elu täiel rinnal? Ja kui vägev võib olla kollektiivne jõud, mis koosnebki sellistest inimestest? Seda vastust oleks põnev avastada!

Samuti olen lapsest saadik oma silmaga näinud, kuidas töötab meie meditsiin ja rehabilitatsioonisüsteem. Need isiklikud kogemused aitavad mul erivajadustega inimesi paremini mõista ja toetada.

Eelkõige luban olla aus ja südamlik inimene – mina ise, kes ma olen. Räägin asjadest nii nagu nad on ja levitan positiivsust kõikjale, kuhu ma lähen.

 

Diplomi olen saanud endisest IT Kolledžist IT-süsteemide administreerimise erialal ning sellega ka peamiselt elatist teeninud. Seda tiitlina kasutada poleks autentne, kuna on vaid minu minevik. Ma eelistaks kasutada sõnu lahenduskeskne coach, kogemusnõustaja, inspiratsioonikõneleja, raamatu “Valu kingitus” autor. Olen õppinud 2 aastat Holistika Instituudis ka holistilist regressiooniteraapiat ning läbinud Erickson Coaching Internationali koolitusprogammi “The Art & Science of Coaching,” mis on Rahvusvahelise Coachide Föderatsiooni (ICF) poolt heaks kiidetud.

Kõige olulisemaks ressursiks on mu kogemused unikaalsest ja väljakutsuvast elust. Jäin 9-aastasena ratastooli, mis viis mind raskesse hingelisse kriisi. Füüsilised raskused, koolikiusamised, suhteprobleemid, depressioon – sellest kõigest toibumine oli raske, kuid kasvasin tänu sellele tugevaks inimeseks, kellel on suur potentsiaal inimesi inspireerida ja toetada. Olen sügavalt õnnelik ja teen ükshaaval teoks kõik oma unistused – sellepärast teangi, et muutus on võimalik. IGAS OLUKORRAS!

Minu elu suurim saavutus on olnud õppida ennast armastama. Tänu sellele suudan uskuda ka inimkonda, kes tegutseb armastuse baasil. Keskkonda, kus õitseda saab tervis ja harmoonia kõikide elusorganismide vahel. Ühiskonda, kus inimesed on autentsed ja teevad omavahel koostööd. Teadusesse, mille peamine eesmärk on selgitada välja tõde, mitte edendada majandust. Ja haridusse, mis keskendub inimese sisemisele arengule, et ilmneda saaks meie tõeline potentsiaal.

Blogi: https://madismark.com

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee
Kontakt
Meediale