ELURIKKUSE ERAKONNA KANDIDAAT EUROOPA PARLAMENDI VALIMISTEL

133 LAURI TÕNSPOEG

133 LAURI TÕNSPOEG

Ettevõtja

Olen ettevõtja ja mulle meeldib asju ära teha. Eriti uusi asju, mida pole enne keegi ette võtnud. Olen teinud palju võimatuna tundunud tegusid. Keegi ei uskunud, et kusagil kaugel pealinnast saab korraldada festivali nagu Pühajärve Beach Party, aga ometi saime sellega 1994. aastal hakkama, jäime isegi kergesse plussi. Keegi ei uskunud, et Eesti artist võiks suure lääne plaadifirma lepingu saada, aga saime ka sellega 1997 hakkama kui Maarja-Liis Ilus sõlmis esimesena lepingu Universaliga. Keegi ei uskunud, et Eesti ringrajasporti on võimalik 90-ndate madalseisust välja tuua. Tegime ära ja mitu poissi koputasid F1 uksele ning koputavad tänagi. Keegi ei uskunud, et Eestis võiks hobiauto kultuur tekkida või kiirendusvõistlused toimuda, et autofännidele saaks teha veebi TV-d siis,  kui veel Youtube polnud siia levinud. Ikka tegime ära, koos tublide kaasvõitlejatega. Üks inimene saab muuta palju kui ta leiab mõttekaaslasi ja teeb nendega koostööd. Mõned ei usu, et ERE teeb hea tulemuse valimistel ning muudab poliitkultuuri ja süsteemi. Mina usun! On põhjust, on kogemust!

Miks Elurikkuse Erakond peab olema Euroopa Parlamendis esindatud?

Elurikkuse Erakond esindab uutmoodi poliikat, mis Euroopas järjest jõudu kogub. Otsedemokraatia koos keskkondliku mõtteviisiga on ainus viis, kuidas raha võimule ja looduse hävitamisele vastu seista.

Mis on esimesed teemad, millega tegelemise te enda ülesandeks võtate?

Me oleme juba moodustamas uut europarlamendi fraktsiooni, kuhu kuuluvad sarnaselt mõtlevad erakonnad erinevatest Euroopa riikidest. Uus fraktsioon toob Euroopa kodanikele lähemale.

Seisame selle eest, et Eesti saaks suurema iseotsustuse õiguse neis küsimustes, mis puudutavad meie inimesi.  Euroliit jääks suveräänsete riikide liiduks, mitte ei muutuks föderaalriigiks. Võitlen bürokraatia ja ülereguleerimise vastu ning selle eest, et Eesti põllumehed saaksid sama palju toetust kui teised.

Millele Elurikkuse Erakond kindlasti vastu seisab?

ERE seisab kindlasti vastu Euroopa föderaalriigile, kus otsuseid teeb vaid käputäis tegelasi kusagil kaugel. Otsused tuleb langetada võimalikult madalal tasemel ja me ei tohi loobuda oma otsustusõigusest.

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee