ESINUMBER VALIMISRINGKONNAS NR 7 – IDA-VIRUMAA

644 KAJA TOIKKA

644 KAJA TOIKKA

Õpetaja, maainimene, kohaliku elu aktivist

Miks?

Olen virulane, ema, õpetaja, maainimene, kohaliku elu aktivist.

Olen pärit õpetajate ja põllupidajate suguvõsast, töötan koolis võõrkeeleõpetajana. Olen olnud vallavolikogu liige ja tegelenud hariduse- ning keskkonnateemadega. Virumaa põliselanikuna huvitun kohalikust ajaloost, pärimusest, tegelen jõudumööda murdekeelega.

Mida?

Keskkond on kogu elu mulle lähedane olnud. Kodulähedase Purtse jõe käekäiku olen jälginud lapsest saadik. Nagu neliteist aastat tagasi, nii ka nüüd kaitsen koos teiste külaelanikega koduküla elukeskkonda paekarjääri rajamise eest. Leian, et inimene saab hästi elada vaid tasakaalus ja kooskõlas loodusega.  

Soovin sellist Eestit, kus peetakse lugu inimesest ja keskkonnast. Soovin ühiskonda, kus elukeskkonda, haridust ja kultuuri puudutavad otsused tehakse ainult koostöös kohaliku kogukonnaga ja kohaliku kogukonna heakskiidul. Soovin riiki, kus toimib otsedemokraatia ja oluliste otsuste tegemise üle hääletab rahvas. Riik on ikka inimeste jaoks, mitte vastupidi!

Kuidas?

Soovin Ida-Virumaad, kus on hoitud eesti keel, meel, haridus ja kultuur, kus maaelu  ja looduskeskkonna säilitamine on samaväärselt tähtsad tööstuse arendamisega, kus toimivad keskkonda säästvad lahendused ja kus elavad oma kodukohast hoolivad inimesed.

Muudame oma kodukandi paremaks!

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee