643 JÜRI-ILLIMAR REINBERG-ŠESTAKOV

643 JÜRI-ILLIMAR REINBERG-ŠESTAKOV

Filmikunstnik

Sündisin 2. märtsil 1971 Tartus, maalikunstnike peres. Sarnaselt oma pereliikmetele, õppisin ka mina klassikalist kunsti. Tartu Kunstikooli järel sattusin aga ootamatult tööle arvutigraafikuna Eesti Televisiooni. Toimus see “tänase ajaloo alguses” ehk vahetult enne teletorni piiramist aastal 1991. Olles töötanud teleuudiste toimetuses nii rubla kui krooni ajal, soovin täna enim, et kõigi vaba Eesti kodanikeni jõuaks tõene info Eesti looduse ning loodusvarade tegelikust olukorrast. Samuti igakülgne teave riiklike ja rahvusvaheliste kavade kohta, mis puudutavad me maa loodusressursside kasutamist nii lühikeses kui pikas perspektiivis. Usun põhimõttesse, et kõik kodanikud peaksid otsedemokraatia abil saama kaasa rääkida meie keskkonna tuleviku osas. Sest see on olulisim, mille saame pärandada oma järeltulevatele põlvedele.

Miks ja Mida?

Olen kujundanud graafikat ja teinud arvutianimatsioone väga paljudele telekanalitele, eriefekte filmidele ja reklaamidele. Tunnen levinumaid montaaži- ja animatsiooniprogramme, olen oma töö jaoks endale sobivaimad arvutid ise kokku komplekteerinud. Minu jaoks on arvuti sisemuses toimuv failitöötlus tunnetuslikult sama reaalne ja selge, kui puuriida ladumine. Sellest on piltlikult öeldes motiveeritud ka mu huvi aidata kaasa nutika maheriigi ehk “mahe-nutiriigi” kontseptsiooni avamisele.  Mis peitub siis sõna “nuti” taga minu jaoks? Seletan seda nii. Elurikkuse Erakonna poolt kirjeldatud nutiriik ei tähenda puutetundlike-telefonide-järjest-kiiremate mänguasjadena-kasutajate-Eestit, vaid seda, et keskmise eestlase teadlikkus arvutitehnoloogia võimalustest võiks olla telefoni silitamisest märksa kõrgem. Meil tuleb väikese riigina juba eos ette aimata tehnika arengusuundi, analüüsida parimaid võimalusi meie tulevikus loodust-hoidva ja loodust-taastava ettevõtluse arendamiseks ja kodumaise kapitali, sealhulgas ka looduskapitali, kasvatamiseks.

 

Eelmise sajandi inglise füüsiku ja astronoomi Arthur C. Clarke’i tulevikuromaanis “Linn ja tähed” jagunesid inimesed tehislikus suletud linnriigis toimetavateks (tehnoloogia) tarbijateks ja väljaspool suletud süsteemi elavateks “insenerideks”, kes mõistsid tarbijaile illusioone loovate masinate tagamaid ja teadsid, kuidas asjad päriselt on. Meie väikses Eestis peaksime püüdlema selle poole,  et olla kõik “insenerid” – võttes vastu nii teadmise kui vastutuse. Meie hariduses peitub meie tuleviku võti.

Kokkuvõtteks. Vastavalt minu isiklikule maailmanägemusele, sobib mulle just Elurikkuse Erakond, kelle tulevikuvisiooni peamised rõhud on keskkonnahoidlikul ja loodust taastaval majandusel, kaasaegsel ja rikastaval haridusel, ühiskonnal kus kõikehõlmav julgeolek tähendab kindlustunnet igale kodanikule ning võtmesõnadeks on kogukondlikkus ja alt üles toimiv tõhus riik.

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee