647 JANICA SEPP

647 JANICA SEPP

Ettevõtja

Sündisin 1972 aastal Viljandis ja mu süda kuulub sellele linnale.  Mul on kaks täiskasvanud poega ja üks lapselaps. Olen uhke ema ja vanaema. Väikeettevõtja  juba 15 aastat. Raamatupidamise eriala, millel ka töötan, omandasin Mõdriku Põllumajandustehnikumis. Lisaks olen õppinud personalijuhtimist  Audentese Erakoolis ja finantsjuhtimist Eesti Maaülikoolis. Olen töötanud tootmisettevõtetes raamatupidajana ja ostu-müügi koordineerimise alal.  Pean väga lugu käsitööst ja teen näputööd alati, kui selleks aega jagub. Olen omandanud puukäsitöölise ja pehme mööbli restauraatori erialad. Mul on olnud au olla osa meeskonnast, kes koostas rahvapärase puutöönduse ja restauraatori kutsestandardi ning  vastavad õppekavad. Räägin suhtlustasandil inglise-, vene-, ja rootsi keelt. Vabal ajal tegelen pehme mööbli restaureerimise ja oma koerte koolitamisega. Samuti meeldib mulle reisida ja matkata. Spordialadest on minu lemmikuteks jalgpall ja autosport, millele elan kogu hingest kaasa, kui omad võistlevad.  Armastan väga süüa teha ja suvel aias toimetada. Üks minu lemmiktegevusi on ka pildistamine. Olen kiire kohaneja.

Miks ?

Tahan anda oma panuse ja aidata meie  erakonnal muuta eesti poliitikat –  tuua riik rahvale lähemale. Ma arvan, et Eestis on liiga suur hulk inimesi, kes peab praegusel ajal Eesti riiki poliitikute omaks. Vaatamata sellele, et rahvas on nad valinud. Üldlevinud on arvamus, et “meie siin all” ei otsusta nii kui nii midagi – otsustatakse “seal üleval”. Siiani olin ka mina üks nende seast. Leian, et hääletusplatvorm, mida me juba erekonnasiseselt väga edukalt kasutanud oleme, aitab kodanikke riigile lähemale tuua ja sel moel  tõeliselt oma häält kasutada.

Mida ?

Vaadates looduse kiiret muut(u)mist, teeb mulle muret inimkonna tulevik. Pidev, pealesurutud, vajadus kasvava majanduse järgi, järjest suurenev tarbimine, sõltumine rahast, taastumatutest loodusvaradest  ja metsik infotulv on minus tekitanud tunde, et inimkond jookseb amokki. Viimane aeg on tõmmata käsipidurit, lootes, et saame veel pidama. On aeg pöörata pea tasamajanduse poole ja hakata liikuma loodust säästva majandamise suunas. Olgu see siis mets, põllumajandus või töötlev tööstus. Metsa tuleks majandada nii, et me ei peaks järgmised 50 aastat vaatama puupõlde kasvamas, vaid et kõigi meie kodude lähedal oleks alles ka “päris” metsa koos oma liigirikkusega.  Põllumajanduses pooldan mahetootmist ja tervisele ning loodusele ohtlike põllumajanduses kasutatavate mürkide keelustamist. Ma ei ole tootva ja töötleva ettevõtluse vastu, vaid soovin, et ettevõtjatel jätkuks mõistlikkust taibata, millist koormust jõuab Eesti loodus kanda. Ei saa üle ega ümber ka riigi Rail Balticu ehitamise plaanist – tahan uskuda, et selle ehitamise otsuse  saab tagasi pöörata.

Õigeid, loodusega käsikäes käivaid teadmisi, saame hakata jagama praegu lasteaias käivale põlvkonnale. Selleks on hädavajalik muuta õppekavasid elulisemateks, aidata väikekoolidel ellu jääda ja ärgata, õpetada lapsi mammutklasside asemel poole väiksema hulgaga rühmades. Nii on ka loovusele võimalus suuremat tähelepanu pöörata, mille tulemuseks on õnnelikud ja loovad  lapsed, kes on võimelised meile nutika tuleviku ehitama.

Paljud õpetajad kurdavad, et kaasaegsed lapsed ei oska oma kätega midagi teha, seepärast arvan, et tööõpetuse osakaalu tuleks õppekavades suurendada. Gümnaasiumis õppival noorel peaks olema võimalik omandada endale õppeajal ka mingi praktiline oskus.

Me kõik jääme vanaks – elukestev õpe aitab seda kaugemasse tulevikku lükata. Ma soovin, et hobihariduse sõna saaks vaimset tervist hoidva tähenduse ka riigi silmis.

Elurikkuse terviseks!

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee