669 GRETE PERTEL

669 GRETE PERTEL

Kujundaja

Miks? Mida? Kuidas?

Kolm peamist märksõna, mille eest ma seisan, on loodus, noorus ja haridus.

Näen nullkulu eluviisi elades väga palju valukohti ning probleeme, alates kilesse mässitud ja mitmekordselt pakitud toodetest poeletil kuni prügi sorteerimiseni eramajas, kortermajas ja prügimäeni välja. Kas praegune prügi sorteerimine toimib ja kas sellel on üldse mõtet?

Haridussüsteem on juba pikemat aega jäänud aja hammasrataste vahele, kuid uus põlvkond noori vajab uuenduslikku, nooruslikku ja alternatiivsemat lahendust haridussüsteemi ja selleks ainsaks lahenduseks ei ole kindlasti mitte kõikidesse koolidesse tahvelarvutid, vaid pigem personaalsem ning individuaalsem lähenemine õpilasele – need on võtmesõnad parema hariduse nimel.

Sündinud Tallinnas, kasvanud üles Vändras väikeses külas. Põhihariduse omandasin maakoolis nimega Juurikaru Põhikool. Pärast põhikooli lõppu asusin elama ning õppima Tartu Kunstikooli trükimeedia kujundaja-küljendaja erialal. Viimasel kursusel koos kahe kursaõega asutasime ühise graafilise disaini firma AUU Disain, mis on toiminud juba neli aastat. Edasine haridustee jätkus Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, nüüd uue nimega Kõrgem Kunstikool Pallas (KKP), kus õpin viimasel kursusel mööblidisaini. Olen olnud kaks aastat KKP üliõpilasesinduse esimees ja aseesimees, korraldades koos teiste liikmetega erinevaid tudengiüritusi Tartus.

Lisaks olen õppinud ühe semestri Erasmus+ programmiga ruumidisaini ja disainistrateegiaid Austrias, suuruselt kolmandas linnas Linzis. Ning olen kirjutanud juba pool aastat aktiivselt elustiiliblogi, kus rõhutan keskkonnasäästlikust, plastikuvaba elu ehk nullkulu eluviisi ehk zero waste`i, sinna juurde positiivset mõttelaadi ja tolerantsust.

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee