610 EVE RANDVERE

610 EVE RANDVERE

Jurist


Miks?

Soovin toetada rõõmsat, arukat, vastutustundlikku ja loodust austavat kohalikku elu, omakultuuri ning maailma, milles inimesel on ka inimeseks olemise, isiksusena arenemise aega ja oskust ning kus inimene ei ole taandatud majandusühikuks.

Meil on aeg koos läbi mõelda ja arutada, kuidas kasutada parimal viisil kõigi huvides tehnoloogia arenemisest tulenevat otstarbekust töökorralduses. Peame tugevdama arutelu- ja otsustamiskultuuri, milles iga inimene saab otsedemokraatia kaudu arvamust avaldada ja hääletada. 

Meie loodus  on eriline, meil tasub vaeva näha, et seda hoida. Suudame seda teha kui igaüks meist osaleb.


Kuidas?

Juristina töötamise kogemus ja õigussüsteemi mõistmine võimaldab seadusi täpselt sõnastada ja seadusloomes osaleda.

Olen töötanud juristina nii era- kui ka avalikus sektoris, Eestis ja välismaal. Tegelenud peamiselt õigustekstide täpse ja selge sõnastamisega, aga ka muudes õigusvaldkondades. Väikekirjastuses Heleilm olen aidanud ilmuda mõnel raamatul, milles maailmamõistmine on avar ja elu rõõmsalt kohalik-lõunaeestilik.

Keskkoolis käisin Võrus, Õigusteaduskonna lõpetasin Tartu Ülikoolis, õppisin aasta Ameerika Ühendriikides Texase ülikoolis sotsioloogiat. Mu lapsepõlvesuved möödusid vanavanemate talus, kus tegime perena kõik tööd ise, kus loomadel olid nimed, kus inimene ja loodus toimisid omavahel kooskõlas. Olid imelised maastikud, mida mööda sai kulgeda. Talved möödusid väikelinnas, kus oli raamatuid, mõned sõbrad, kellega neid arutada, värsket õhku ja suusad sai alla panna kohe trepikoja ees, et tuisata järvele.

See tundus liigagi tavaline … kuni  Euroopas elades mõistsin, et kogemus sellisest lihtsast inimlikust maailmast on väga haruldane ja muutub aina vähem võimalikuks ka Eestis, ka juhtudel, mil oleks muid häid valikuid.

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee