Lipuga hiide- laul Eesti Vabariigi sünnipäeval hiide minekuks

Uus regilaul kutsub Vabariigi aastapäeval viima lipud hiitesse ja looma meie maale ja rahvale paremat tulevikku. Pärandi ja looduse sõbrad korraldavad 24.02 kümmekonnas kohas üle Eesti ühiseid hiiekülastusi ja kutsuvad kogu-, pere- ja sõpruskondi korraldama ka ise pidulikke hiiekülastusi.

MTÜ Põline Pere  ja Elurikkuse erakond kutsuvad üles seda ilusat algatust järgima. Rohkem teavet leiate siinsamas näoraamatus:
https://www.facebook.com/events/s/lipuga-hiide/2425911647660369/.

Allpool uue regilaulu sõnad, et saaksite neid laulda soovi korral hiites, kodudes ja kasvõi presidendi vastuvõtul.

Elagu Eesti, hõissa!

Lipuga hiide 

Meie salka vabat rahvast
viis aga linna suurta meesta
seitse uhket emandat ja
kümme kena lapsukest ja

tuleme hiide lippudega
sinimustavalgetega
tuleme Eesti sünnipäeval
vaba rahva pidupäeval

tuleme looma maal mõnuda
maal mõnuda veel vägeda
ilma kõrgele iluda
eesti rahvale luguda

mis me laulame see tulgu
mis me sõnume see saagu
eesti rahval pikka iga
eesti riigil tarka väge

hoidke Eesti metsasida
kaitske Eesti lindusida
metsaloomi kalasida
puhast õhku allikaida

Hoidkem hellalt hiiepuida
Tooge lipud hiite sisse
hiite sisse laante sisse
metsa kõrge võlvi alla

Autorid: Ahto Kaasik, Lauri Tõnspoeg

Artur Talvik Vango Imedemaal

Eesti uueks deviisiks on – Puhka Eesti Karjääris. Neid, kes kolivad maale elama, ootab peatselt mõni karistus selle eest. Pealinnast maale kolinud ja Vango Imedemaa rajanud pere peab oma äriga peatselt ilmselt hüvasti jätma, sest selle ümber plaanitakse rajada hiiglaslik karjäär. Kinnitamata andmetel avatakse Pärnumaal 1700 hektari ulatuses uusi karjääre.

Lüganuse küla taas hädas karjääriga

Vaesus ja ahnus on üheskoos nagu põlevad tikud ja bensiin. Elanike suure vastuseisu tõttu tosina aasta eest Lüganuse küla külje all peatatud lubjakivikarjäär on uuesti päevakorras aga külaelanike tahe ei maksa midagi. Varsti on Eesti nagu ussitanud õun, sest Rail Baltic toob hulga kaevandusi kõikjale üle Eesti.

Artur Talvik, politsei ja “kuradi ventilaatorid”

Vaata, mis juhtus kurikuulsas Aidu tuulepargis Artur Talvikuga, kus politsei peab ööpäevaringset relvastatud valvet “kuradi ventilaatorite” üle, nii nagu nimetas neid kindral Riho Terras paar tundi varem Jõhvis toimunud europarlamendi kandidaatide debatil.

Bürokraatiaohvrite memoriaali avamine 23.04.2019

Elurikkuse Erakond avas bürokraatiaohvrite memoriaali, mille otstarve on luua paik, kus inimesed saavad jagada oma kogemusi kõige absurdsema ja tähenärijalikuma bürokraatiaga. „Avalikustamine on kõige tõhusam viis ametnike pahatahtliku käitumise taltsutamiseks,“ on Talvik veendunud.