PRESSITEADE: Täna 22. jaanuaril hääletas Riigikogu karusloomafarmide sulgemise eelnõu üle ja otsustas eelnõu menetluse lõpetada. Elurikkuse Erakonna esindaja parlamendis Artur Talvik hääletas menetluse lõpetamise vastu, lähtudes erakonna seisukohast. Elurikkuse erakond viis enne parlamendihääletust läbi digiplatvormil oma hääletuse erakonna seisukoha kujundamiseks. Karusloomafarmide sulgemise eelnõu poolt oli 102, erapooletuid 5 ja vastu 6 liiget.

“Karusloomafarmides toimuvast on räägitud juba aastaid ja loomade elutingimused seal on tõepoolest kurvakstegevad,” seletas juhatuse liige Artur Talvik. “Meediatähelepanu ei ole mingeid muudatusi seal esile kutsunud ega olukorda parandanud, mistõttu on üsna loomulik, et tänapäeval inimestele selline asi ei meeldi. Kas see eelnõu just parim lahendus asjale on, see on iseküsimus, aga meie erakonna liikmed on selge otsuse teinud ja mina hääletasin Riigikogus vastavalt sellele.”

“Karusloomade farmides kasvatatakse enamaltjaolt metsloomi, kellele loomulikke elamistingimusi ei suuda me ka kõige parema tahtmise juures luua. Seetõttu elavad nad piinarikka elu, et saada meie mütsitutiks või kraeks. Tänapäevases maailmas ei ole sellisel ebaeetilisel äril enam kohta, paljud riigid on juba keelustanud sellisel viisil loomade piinamise,” selgitas ERE peaministrikandidaat Mihkel Kangur. „Siinkohal tuleb rõhutada, et see eelnõu ei puuduta küülikuid, lambaid ja muid loomi, kelle liha kasutatakse ära toiduks.“

Elurikkuse erakond kasutab oma otsusteni jõudmiseks CitizenOS digiplatvormi, kus liikmed saavad erinevaid küsimusi püstitada ning läbi hääletada. Nädala pärast saavad kõik Eesti Vabariigi kodanikud samal platvormil hääletada Rail Balticu võimalike trasside ja kogu projekti toetamist või mitte toetamist. ERE esimene debatt ja hääletus sel moel toimus eelmise aasta lõpus, kui Rändepakti vastu oli 2/3 ja poolt 1/3 hääletanud liikmetest.

Jaga seda elurikkust ka teistega!