08.02.2019

Tallinn

Elurikkuse erakond avalikustas täna oma veebilehel liikmete ühisloomes sündinud programmi, mille kandvateks teemadeks on 5 põhilist suunda, milles liikmed algusest peale kokku leppinud. Meie eesmärgiks on teha Eestist nutikas maheriik ning selleks on meil vaja loodust taastavat majandust, kaasaegset ja rikastavat haridust, alt üles toimivat tõhusat riiki, kus on toimivad kogukonnad ja kus inimestel julge elada.

“Meil ei ole palju aega jäänud, et reageerida kliimasoojenemisest tulenevatele probleemidele ja see eeldab laiapõhjalisi ühiseid otsuseid, et mida ja kuidas me teeme, et meile ja meie lastele jääks siin elamisväärne elukeskkond, ” ütles ERE peaminstrikandidaat Mihkel Kangur. “Selleks et üheskoos ühise eesmärgini liikuda, oleme otsustanud kasutada otsedemokraatiat otsuste langetamisel, sest läbi kaasatuse otsustamisprotsessidesse, on kodanikud kaasatud ka uue Eesti ülesehitamisse. Talgute tegemise komme on meie kultuuri iidne osa, mis on nüüd ka üle laia maailma levinud näiteks „World clean up day“ vormis, koos tehes suudame suuri asju liigutada ja targemaid otsuseid langetada.”

“ERE programmi said oma sisendit anda kõik liikmed ja see protsess võttis aega üle nelja kuu, et läbi vabatahtliku toimkonna need mõtted saaksid võimalikult lühidalt ühte dokumenti kokku kirjutatud. Kuna me teeme otsuseid ühiselt, siis täieneb see programm pidevalt läbi langetatud otsuste ja kui vaja siis võime ka juba langetatud otsuseid uuesti arutlusele panna, kui asjaolud ja informatsioon muutuvad või olukord seda nõuab. See ei ole püha sakraaltekst mis on kivisse raiutud ja mis peab kirjeldama inimesele võimalikult täpselt, kuidas elada või toimetada. See on visioon, kuidas nutika maheriigini jõuda meie parimate tänaste teadmiste põhjal,” lisas Kangur.

Programmi leiab siit: https://elurikkuseerakond.ee/elurikkuse-erakonna-valimisprogramm

Lisainfo

Lauri Tõnspoeg
5121281
lauri.tonspoeg@elurikkuseerakond.ee

Jaga seda elurikkust ka teistega!