PRESSITEADE
02.03.2020

Eesti Vabaerakond, Elurikkuse Erakond ja Erakond Eestimaa Rohelised allkirjastavad ühised metsandusalased põhimõtted.

Elurikkuse erakond, Eestimaa Rohelised ja Eesti Vabaerakond pidasid koostööläbirääkimisi ning esimese kõige tähtsama teemana arutati kõige põletavamat keskkonna-alast teemat ehk metsandust Eesti Vabariigis. Mitmeid päevi kestnud läbirääkimiste järel vormistati ühine platvorm, milliseid muudatusi oleks vaja läbi viia, et meie metsad jääksid alles ka tulevastele põlvkondadele ning elurikkus neis hakkaks taas paranema.

Kolmes erakonnas on palju metsaomanikke ja muid erialaspetsialise, kes mõistlikult omi metsi majandavad ja kutsuvad ka seeläbi üles teisi metsaomanikke, aga eelkõige meie kõige suuremat metsamajandajat RMK-d tegutsema kooskõlas kehtiva õigusega ning käituma vastutustundlikult ja majandama riigi vara säästlikult.

Järgmine kolme erakonna esindajate kohtumine leiab aset 6. märtsil Tallinnas, kus ühised metsanduse aluspõhimõtted saavad ka esindajate poolt allkirjastatud ning alustatakse ühisosa otsimist Eesti demokraatia hetkeolukorra parandamiseks ning kohalike omavalitsuste valimistel osalemiseks.

Siit lingilt saad lugeda kolme erakonna ühiseid seisukohti metsanduses

Lisainfo:
Rainer Kuuba (Elurikkuse erakond) 5333 0408
Peeter Liinsoo (Eesti Vabaerakond) 524 5030
Marko Kaasik (Eestimaa Rohelised) 520 6174

Lugupidamisega,
Rainer Kuuba

 

 

Jaga seda elurikkust ka teistega!