Huvitav kohtumine Brüsselis. Käisin kerge saladuskattega looritatud kohtumisel Itaalia asepeaministri ja Viie Tähe Liikumise pollitilise liidri Luigi Di Maioga.

Kohal olid ka M5S Euroopa parlamendi asepresident Fabio Massimo Castaldo, nende viis MEP-i, pressipealik ja Elurikkuse erakonna poolt mina.

Ma ei ava veel, miks see saladuskattega looritatud oli, aga pea kahetunnisest kohtumisest kolmandiku arutasime seda, kuidas infot nende kohta mõnuga moonutatakse, et mitte öelda lausa levitatakse fake news’e.
Elurikkuse erakonda on üritatud sarnasel moel demoniseerida ja marginaliseerida, nagu seda on tehtud ja püütakse ikka veel teha Viie Tähe Liikumisega.

Siit mõned näited:

Esiteks vaktsiinid. Kui küsisin, kas olete vaktsiinivastased, siis hakkasid nad kõva häälega naerma, teades seda süüdistust. Aga seletus oli, et 5 nende 238-st Itaalia parlamendi saadikust on vaktsiinivastased. Aga tänu nendele viiele süüdistatakse neid selles, kuigi mingit nö erakonna seisukohta selles küsimuses pole. Süüdistajaks on Itaalia erameedia, kellelt nad võtsid ära riigitoetuse (Teatavasti kuulub palju sellest Berlusconile). Nende tervishoiuministril sündis perre just väike laps ja ta lasi lapse kohe vaktsineerida ja kutsus üles ka teisi itaallasi nii tegema.

Teiseks, et nad on venemeelsed. Jälle suur naer. Vastus oli see, et neid aetakse ilmselt segi ühe teise parteiga.

Ka eelarve hirmud on maha võetud ja neil on plaan majandus käima tõmmata. Muuseas Euroopa komisjon aktsepteeris nende eelarve.

Mind üllatas nende suur huvi Elurikkuse erakonna käekäigu vastu. Nad olid meie asjade kulgemisega hästi kursis. Mis meid siis ühendab?Neid punkte on päris palju.

Esiteks anti-establishment. Ka nemad leiavad, et vana parteisüsteem on kinni jooksnud ja esindusdemokraatia ei toimi. Poliitikud ei vastuta enam millegi eest. Asendusaineks on osalus-ja otsedemokraatia, mida saab digivahendite abil tehniliselt lihtsalt teostada.

Teiseks enviormentalism. Keskkonna hoid ja taastamine on olulisem, kui kõik muu.

Kolmandaks post-ideological change. Liberaalide ja konservatiivide sõda on viinud ühiskonna polariseerumiseni ja vasak-parempoolsusest on saanud naljanumber.

Neljandaks loomulikult ka anti-corruption (ei korruptsioonile).
Oluline on ka lisada viies ühine märgusõna non-extremist.

Meeldetuletuseks ütlen, et viimastel valimistel said nad 33% häältest. 
Ma olen veendunud, et selline keskkonda esiplaanile seadev ja osalus-ning otsedemokraatiat viljelev poliitika on demokraatia tulevik. Teised valikud on igal juhul kehvemad.

Osale Rail Balticu rahvahääletusel 28.1-3.2.2019 ja sellele eelneval debatil siit: https://kodanik.elurikkuseerakond.ee/et/

 

 

 


 ‘
LIITU MEIEGA

Jaga seda elurikkust ka teistega!