ELURIKKUSE ERAKONNA KANDIDAAT EUROOPA PARLAMENDI VALIMISTEL

132 ARTUR TALVIK

132 ARTUR TALVIK

Kogukonnaaktivist, vabatahtlik merepäästja ja filmitegija

Olen  50+, 4 lapse ja 2 kasvatuslapse isa, kogukonnaaktivist, vabatahtlik merepäästja ja filmitegija. 2015. aastal otsustasin, et tahan kaasa rääkida, millise Eesti oma lastele jätame. Kandideerisin parteituna Riigikokku ja kuulusin EVA fraktsiooni. Võitlesin riigivarastega ja õppisin palju. 4 aasta jooksul veendusin, et Riigikogu muutub juhul, kui sinna valitakse inimesed, kes on vastutusvõimelised, ei mõtle parteikeskselt; kes suudavad koostööd teha, kes seavad riiklikud huvid kõrgemale isiklikest, kes annavad suurema otsustusõiguse kogukondadele ja kes arvestavad kiiresti muutuva maailmaga. Tahan, et Eesti oleks õnnelike inimeste riik, kus laastav majandus vahetub loodust taastavaga ja sellest võidab iga Eestimaa inimene. Tahan tuua tagasi inimeste usu sellesse, et saame oma elu muuta, saame ühiselt otsustada. Poliitika peab olema meie endi tehtud, nutikalt ja loodusega kooskõlas.  Tahan lihtsat ja tõhusat riiki, kus iga inimese hääl loeb. Kutsun teid valima parteisõdurite asemel inimesi Elurikkuse Erakonnast. Me pole tavaline partei. Me tegutseme inimeste moodi. Me tegutseme nutikalt.

Vali meid!

Miks Elurikkuse Erakond peab olema Euroopa Parlamendis esindatud?

Õppisin riigikogus, et parteid ei esinda inimeste, vaid väikeste huvigruppide seisukohti. Võim ja raha on kitsa ringi käes. Sama süsteem toimib ka Euroopas. Otsustajad on suurriigid ja otsused tehakse eelkõige nende huvisid silmas pidades.

MIDA TAHAN MUUTA?

Eestit puudutavad ulatuslikud ja põhimõttelised otsused, mis puudutavad kõiki elanikke ja keskkonda, tuleb teha hoopis teises kohas – Eestis. Sarnased otsused nagu kiirrongina inimestest üle sõitev Rail Baltica või kõrgharidussüsteemi lammutav ja haridust kehvemaks muutev Bologna lepe ei tohi tulevikus enam ilma laiemate Eesti-siseste aruteludeta võimalikuks osutuda.

KUIDAS?

ERE saadikud algatavad seadusemuudatuse, mis võimaldavad soovi korral küsida kohalikku rahva arvamust. Teiseks tahame, et Eestile ebasobivaid otuseid oleks võimalik tagasi pöörata.

MIDA TAHAN MUUTA?

Eurobürokraatia vähendamine ja lihtsustamine tavakodanikule.

KUIDAS?

ERE seab liikmesriikidele ülesande, et Euroopa Parlamendi otuseid ei rakendataks Eestis rangemalt kui on Euroopas kokku lepitud.

Arturi põhiteemad on otsedemokraatia, kaasamine, kogukonnad, otsustusõiguse tagasivõtmine ning bürokraatia mahendamine. 

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee