602 ALLAN KOKKOTA

602 ALLAN KOKKOTA

Ettevõtja

Huvi looduse ja spordi vastu sai alguse lapsepõlve maakodust Reigis. Kevadest sügiseni olin Hiiumaal vanaema juures, suviti käisime vanematega mere ääres ja metsades, sõitsime sõpradega ratastega ja mängisime aias.  Talved ja kogu teismeliseea elasin Lasnamäel. Tänu oma vanematele sain reisida juba 9- aastasena Prantsusmaale ja 10-aastasena kuuks ajaks Inglismaale inglise keelt õppima. See kogemus hakkas avardama mu maailmapilti.

1997 Lasnamäel, Tondiraba Keskkooli viimases klassis asutasime sõpradega  Eesti Noorte Looduskaitse Ühingu. Suutsime viia ühingu Youth and Environment Europe  katuseorganisatsiooni liikmeks.

Keskkooli lõpus ja ülikooliaastatel osalesin üle Euroopa erinevatel keskkonnakaitseteemalistel koolitustel, laagrites ja sündmustel. Näiteks osalesin 2003.a. Brüsselis Euroopa Keskkonnabüroo koolitusel ökoloogilisest maksureformist ja jätkusuutliku arengu teemalisest koostööst.

Pärast TTÜ keemia- ja keskkonnakaitsetehnoloogia lõpetamist töötasin 3 aastat Eesti Rohelises Liikumises korraldades keskkonnateadlikkuse projekte ja kampaaniaid. Näiteks ühistranspordi toetuseks “Istu bussi”, ökomärgistega toodete esile toomiseks supermarketites tegime mitu aastat loodussõbralike toodete kampaaniat.

Viis aastat olin külalislektor Tallinna Pedagoogilises seminaris ja andes õppeainet “Keskkkonnakasvatus” ja mõned aastad pidasin loenguid Tallinna Tehnikakõrgkoolis teemadel “Jätkusuutlikud ja ökoloogilised tehnoloogiad”.

Paralleelselt õppisin TTÜ ärikorraldust ja sain magistrikraadi 2008.a. Pärast seda läksin 4 kuuks Iirimaa silmapiirini laiuvatele rohelistele küngastele puid istutama. 50 000 puud sängitatud ja teenitud algkapital aktsiaturgudel investeeritud, naasin kodumaale, et ette valmistada ökoehitusega tegeleva Natuurehituse OÜ asutamist. 2008.a. kuni tänaseni olen töötanud oma ettevõttes ökoehitust propageerides ja rajades energiasäästlikke ning hubaseid kodusid kasutades looduslikke materjale.

Vahepealsete ja praeguste hobide hulka kuuluvad ratsutamine, surfamine, psühholoogiliste eneseabiraamatute ja ilukirjanduse lugemine. Mulle meeldib ka tantsimine, jooga, söögitegemine, aiandus ja taaskasutusmeisterdamine.

Olen õppinud erinevaid meditatsioonitehnikaid ja  8 aastat Tallinna Kristlikus Vabakoguduses Uut Testamenti. Paralleelselt uurisin taoismi põhiteost  „Daodejingi“, mis on jäänud läbi aastakümnete mu lemmikfilosoofiaks

Minu põhimõtteks on alati olnud: terves kehas terve vaim. Isa oli mulle heaks eeskujuks olles meistersportlane laskesuusatamises. Käisime talvel tihti suusatamas ja kelgutamas. Trenni hakkasin tegema 3. klassis. 19-aastaselt võtsin osa  noorte maailmameistrivõistlustest sulgpallis, mis andis arusaama tippspordi olemusest. Kaks aastat tagasi läbisin MyFitnessi treenrite baaskoolituse ja käin regulaarselt spordiklubis harjutamas.

 

Järgmised vähemalt 10 aastat pühendan poliitikas eestlaste elukvaliteedi tõstmisele.

ELURIKKUSE ERAKOND

Oleme registreeritud erakond alates 21.11.2018.
Reg.nr: 80557923
E-post: info(at)elurikkuseerakond.ee